NORSELNORSEL
  NORSEL INTERNATIONAL LIMITED

Firma TanıtımTürkiye,üretim,istihdam ve ihracat açısından en güçlü olduğu alanı "Tekstil" olarak belirlemiş ve son on yılda bu konuya odaklanmıştır. Bu stratejik hedeften yola çıkarak 1992 yılında NORSEL INTERNATIONAL LTD. tekstil alanında yatırımlar yapmak üzere kurulmuştur.Misyonu; giderek globalleşen dünyamızda en son teknolojileri kullanarak, en yüksek kaliteyi sağlamak ve tüm insanların mutluluğu için, en doğru ülkelerde çalışmalar yapmaktır. Norsel International Ltd. kuruluşundan bu yana tüm yatırımlarını Türkmenistan ' da gerçekleştirmiş ve bu nedenle de kendisine Genel Merkez olarak Ashkhabad'ı seçmiştir.

Firma TanıtımAnahtar teslimi, yapımı üstlenilen ve teslim edilen bir fabrika dışındaki projeler, Türkmenistan devleti ile ortak yatırım şeklinde planlanmış olup halen faaliyette bulunan iki iplik fabrikası ve bir Tekstil Kompleksinde toplam 2'160 kişi istihdam edilmektedir. 1999 yılı içinde bir iplik ve bir dokuma fabrikası daha devreye alınacak ve yaratılan katma değer miktarı 150 milyon ABD doları seviyesine çıkarılacaktır. Yine bu yıl içinde temeli atılıp inşaatının bitirilmesi ve 2001 yılı sonunda üretime alınması programlanmış olan "Dashowuz Tekstil Kompleksi", daha ince iplikler üretmek,dokumak ve gömlek haline getirmek suretiyle kalitesini Avrupa ve ABD pazarlarının beğenisine sunacaktır.

Firma TanıtımKaliteye ulaşmak için ihtisaslaşmayı öngören Norsel, yatırım ve taahhüt işlerinde kendisi ihtisaslaşırken iplik, dokuma ve tekstil fabrikalarının en ekonomik ve verimli biçimde işletilmesi için 1994 yılında Walford Holdings Ltd. şirketini kurmuştur. İthalat, ihracat ve Türkiye ile irtibatı sağlayan Boğaziçi Dış Ticaret A.Ş.' ne ilave olarak grubun inşaat işlerini yürütmek üzere Karakum Construction Ltd. bu yıl içinde faaliyetine başlamıştır.Teknik ve idari beceriler açısından son derece yetenekli ve tecrübeli yöneticilerin oluşturduğu Firma Tanıtımbu kardeş kuruluşlara 2000 yılında pazarlama ve marka oluşturmadan sorumlu yeni bir şirket daha ilave edilecektir.

Fabrikalarımızda üretilip dünya pazarlarında satışa sunulan mamüllerimizi üç ana başlık altında toplayabiliriz:

1. İplik
2. Boyalı Örme Kumaş
3. Örme Kumaştan Mamül Dış GiysilerOkyanus Medya:Turkey's Largest Internet Company
Firma Tanıtım Fabrikalarımız Ürünlerimiz İş İstek Formu Projelerimiz Elektronik Posta Ana Sayfa